CICERON : Marci Tulii Ciceronis Rhetoricum... - Lot 80 - Auction Art Rémy Le Fur & Associés

Lot 80
Estimation :
500 - 600 EUR
CICERON : Marci Tulii Ciceronis Rhetoricum commentarii in hermagoram, et ad herenium. Le colophon indique : Impressum Florentiae opera et impensa Philippi Giuntae Florentini anno à Virgmis Nuntio octavo supra mille et quingentos, sexto idus martias, Petro Sote Vexillifero felicisse mo Florentiae [Florence], Philippi Ginutae, 1562. Un vol. in-8. De LXXII-LXXV-[1] ff. Rel. plein vélin teinté post., dos à nerfs. Traces de mouillures marginales sans gravité sur certain feuillets. Les lettrines ont été laissées en blanc. Brunet, II, 30